Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności dotyczy strony http://www.mdk.piekary.pl.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Część grafik nie posiada opisów alternatywnych niektóre opisy są nieadekwatne do treści lub nie są oznaczone jako elementy ozdobne.
- Filmy nie posiadają napisów dla osób Głuchych.
- Brak unikalnych punktów orientacyjnych.
- Niepoprawne elementy semantyczne (przycisk zamiast linka, brak informacji o rozwijalnych/zwijalnych elementach).
- Część stron w wersji kontrastowej nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących kontrastu.
- Strona internetowa zawiera dokumenty PDF, które powstały na podstawie dokumentów tekstowych nieprzygotowanych pod kątem dostępności.
- Nie wszystkie hiperłącza mają nadane tytuły.
- Staramy się sukcesywnie eliminować wszystkie błędy składowe HTML, aby serwis dobrze spełniał wytyczne związane z dostępnością.
Treści nieobjęte przepisami
- Dokumenty opublikowane przed 23 września 2018r. nie są dostępne cyfrowo. Jeśli potrzebujesz, któregoś z nich w formie dostępnej, skontaktuj się z nami i wskaż, o który dokument chodzi. Kontakt pod adresem: biuro@kinozacisze.pl.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje
- Informacja o naszej działalności w tekście łatwym do czytania (ETR): https://www.mdk.piekary.pl/wp-content/uploads/2022/06/MDK-Piekary-Slaskie-1.pdf.
- Informacja o naszej działalności w języku migowym (PJM): https://www.youtube.com/watch?v=As67FVQSaQs&ab_channel=MiejskiDomKultury.
- Wniosek o tłumacza polskiego języka migowego prosimy wysłać na adres: biuro@kinozacisze.pl.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Anny Kubala – mejlowo biuro@kinozacisze.pl lub telefonicznie 501 281 320.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
W przypadku odmowy realizacji żądania, osoba wnosząca może złożyć skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich. Szczegóły procedury znajdują się na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Marcin Baron – Dyrektor Miejskiego Domu Kultury,
- Adres: ul. Bytomska 73, 41-940 Piekary Śląskie,
- mejl: sekretariat@mdk.piekary.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich
Budynek Miejskiego Domu Kultury w Piekarach Śląskich ma 3 kondygnacje. Prowadzi do niego wejście główne z ul. Bytomskiej. Do wnętrza głównego budynku wchodzi się przez szklane drzwi. Do głównego wejścia prowadzą schody oraz platforma/winda dla osób poruszających na wózku. Tuż przed schodami jest pas pola uwagi. Po przekroczeniu wejścia głównego wchodzi się do obszernego holu, w którym znajduje się punkt obsługi klienta/kasa. Piętra budynku nie są dostępne dla klientów, są częścią administracyjną budynku.
Siedziba Miejskiego Domu Kultury przy ul. Bytomskiej jest dostępna dla osób poruszających się przy pomocy wózka inwalidzkiego. Informacje o pomieszczeniach, klatkach schodowych, drogach ewakuacyjnych oznaczone są tablicami informacyjnymi oraz piktogramami.
Na parterze budynku głównego jest jedna toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Istnieje możliwość wprowadzenia psa przewodnika/asystenta osoby niewidomej.
Na parterze budynku znajduje się również sala kinowo-widowiskowa. Sala posiada udogodnienia dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Do sali prowadzi dodatkowe wejście od strony parkingu – wejście z podjazdem, bezpośrednio do sali. Udostępnione jest miejsce parkingowe dla osób ze szczególnymi potrzebami. Sala dysponuje 4 miejscami dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.
W biurze obsługi klienta oraz w sali kinowo-widowiskowej zainstalowane są pętle indukcyjne.
W budynku są oznaczenia w alfabecie brajla oraz oznaczenia kontrastowe dla osób niewidomych i słabowidzących.
Miejski Dom Kultury filia Kozłowa Góra
Budynek Filii MDK ma 1 kondygnację. Prowadzi do niego wejście główne z ul. Tarnogórskiej 49. Wejście dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim udostępniane jest od strony podwórza/parkingu bezpośrednio na salę widowiskową. Do wnętrza głównego budynku wchodzi się przez podwójne drzwi. Do głównego wejścia prowadzą schody. Po przekroczeniu wejścia głównego wchodzi się do holu. Z prawej strony jest mała sala wykładowa, na wprost wejście do biblioteki oraz toalety, z lewej strony jest wejście do sali głównej oraz do biura pełniącego funkcję punktu obsługi klienta. Do punktu obsługi klienta prowadzą schody.
W toalecie nie ma udogodnień dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.
Istnieje możliwość wprowadzenia psa przewodnika/asystenta osoby niewidomej.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
- Jak wnioskować o tłumacza polskiego języka migowego: biuro@kinozacisze.pl
- Informacja o naszej działalności w tekście łatwym do czytania (ETR): https://www.mdk.piekary.pl/wp-content/uploads/2022/06/MDK-Piekary-Slaskie-1.pdf
- Informacja o naszej działalności w języku migowym (PJM): https://www.youtube.com/watch?v=As67FVQSaQs
- Aktualny raport z zapewnienia dostępności: https://mdkpiekary.bip.net.pl/kategorie/20-dostepnosc/artykuly/164-raport-o-stanie-zapewnienia-dostepnosci-mdk-piekary-slaskie-2025-r?lang=PL
- Deklaracja dostępności została przygotowana w Generatorze Deklaracji Dostępności..